سمعک های بسیار پیشرفته در سبک های مختلف با ویژگی های متفاوت به صورت راهکارهای اختصاصی وجود دارند که می توانند سطح زندگی روزمره شما را بدون اینکه در شیوه زندگی شما خللی وارد کنند ارتقا دهند. تمام این سمعک ها از ویژگی های مشترکی برخوردارند ، تمام سمعک ها به منظور افزایش صداهایی که شما مایل به شنیدن آنها هستید طراحی شده اند . سمعک ها صداهایی بسیار آرام را قابل شنیدن می کنند در عین حال که صداهای خشن و بلند را متعادل می کنند. این قابلیت هم در محیط های آرام و هم در محیط های پر سر و صدا حایز اهمیت است. هیچ سمعکی نمی تواند تمام مشکلات شنوایی را برطرف و یا صدای طبیعی را به گوش شما بازگرداند اما سمعک ها ی زیمنس به گونه ای طراحی شده اند تا با استفاده از سمعک گوش، بتوانید صدایی واضح و رسا همانند صدای طبیعی را بشنویید. یک سمعک گوشاساسا سسیستم تقویت صدا در اندازه ای کوچک و مینیاتوری است که از بخش های زیر تشکیل شده است:

زندگی با سمعک

– میکروفن

– آمپلی فایر ( اکثرا پردازش سیگنال دیجیتال را ممکن می سازد)

– بلند گوی بسیار کوچک به نام رسیور

– باتری

– قالب گوش از جنس اکرویک یا سیلیکون و یا قالب مخصوص برای سمعک های داخل گوشی

انواع سمعک:

سمعک ها در انواع گوناگونی وجود دارند. این به معنای تنوع در طراحی و رنگ بندی نیست بلکه هر نوعازسمعک مناسب با نیازهای شنوایی افرادی با ویژگی های خاص طراحی شده است.جایگاه قرارگیری سمعک در داخل گوش، ساده ترین راه طبقه بندی انواع سمعک است.اساسا سمعک ها یا داخل گوش قرار می گیرند و یا در پشت گوش.
– ITEعلامت اختصاری سمعک های داخل کوشی است . این نوع از سمعک ها با عنوان سمعک هایسفارشی نیز یاد می شود چرا که متناسب با اندازه گوش هر فرد به طور سفارشی ساخته می شوند.
– BTEعلامت اختصاری نوع دیگری از سمعک ها با عنوان سمعک های پشت گوشی است.

سمعک های داخل گوشی ( ITE)
سمعک های داخل گوشی برای افت های شنوایی شدید تا متوسط کاربرد دارند . این سمعک ها در داخل گوش قرار می گیرند و بر اساس شکل قالب گوش هر فرد ساخته می شوند. شکل مقابل نمایانگر انواع مختلفی از سمعک های داخل گوشی با نامMicro-CICاست که کاملا در داخل کانال گوش فرد قرار می گیرند و حفره گوش را پر می کنند.
سمعک های داخل گوشی
سمعک های پشت گوشی( BTE )
سمعک های پشت گوشی انواع افت شنوایی از ملایم تا عمیق را پوشش می دهند و در انواع مختلفی از سمعک های مینیاتوری تا سمعک های پر قدرت با اندازه ای بزرگ تر وجود دارند. بسیاری از سمعک های پشت گوشی مجهز به سیستم میکروفن جهت دار هستند تا فهم گفتار در محیط های پر سرو صدا را افزایش دهند.فیتینگ سمعک های پشت گوشی می تواند به صورت باز یا بسته باشد. بسته به این معناست که قالبساخته شده تقریبا به طور کامل گوش خارجی و کانال گوش را پر می کند.
سمعک های پشت گوشی
این سمعک ها متنوع و مناسب برای انواع افت شنوایی هستند. این نوع از سمعک های پشت گوشی، سمعک هایی پر قدرت هستند. قرار دادن آنها بر روی گوش آسان است چرا که به لحاظ اندازه از سمعک های داخل گوشی بزرگترند.قالب گوش، سمعک های پشت گوشی را به گوش متصل می کند و برای هر کاربرد شکل خاصی دارداین مساله مهمی است چرا که عملکردهای چندگانه ای را برای شنیدن بهتر اجرا می کند. یکی از مهم ترین وظایف قالب گوش اینست که صدای تقویت شده را به پرده صماخ می رساند همچنین به قرارگیری و نگهداری سمعکدر پشت گوش کمک می کند.ویژگی مهم قالب گوش اینست که به کانال شنوایی می چسبد . این حرکت راه را مسدود می کند و امکان برخورد سیگنال های آکوستیک را از بین می برد.
سمعک پشت گوشی (فیتینگ باز)
در سمعک پشت گوشی با قابلیت فیتینگ باز، قالب گوش از طریق تیوب باریکی به سمعک متصل می شود. سمعک هایی با فیتینگ باز سمعک هایی راحت هستند و از تجمع رطوبت در گوش جلوگیری می کنند. این سمعک ها برای انواع خاصی از افت شنوایی مناسب هستند و کیفیت صدای برتر و راحتی از مزایای این سمعک هاست.
سمعک پشت گوشی
سمعک های رسیور داخل کانال (RIC)
سمعک های RIC بسیار شبیه به سمعک های با فیتینگ با زهستند که پیش تر راجع به آنها صحبت شد. بر خلاف بسیاری از سمعک های پشت گوشی مرسوم، رسیور در داخل کانال گوش قرار می گیرد و از طریق تیوب باریکی به سمعک متصل می شود.از آنجایی که رسیور در داخل سمعک های پشت گوشی نیست این سمعک ها بسیار کوچک، سبک و ناپیدا هستند.

سمعک مناسب:

در کمتر از یک روز سمعک بخشی از زندگی شما می شود . اول از همه اینکه به شما کمک می کند از شنیدن صداها لذت ببرید. مهم تر از آن اینکه بازتاب شخصیت و سبک و سلیقه شماست. بنابراین هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ عاطفی از قرار دادن آن بر روی گوش لذت خواهد برد و احساس راحتی خواهید کرد. بهمین دلیل است که طراحان سمعک زیمنس، طراحیسمعک را به همراه فناوری در زمره اهداف خود قرار داده اند.
از طرفی سمعک هایی در بازار موجود هستند در اندازه ایی بسیار کوچک ، تیوب بسیار باریک، شفاف و راحت که با قرار دادن آن بر روی گوش نه تنها شنوایی شما بهبود می یابد حتی کسی هم متوجه حضور آن بر روی گوش های شما نخواهد شد.از طرف دیگر سمعک ها در رنگ بندی ها ی متنوعدر طرح های مختلفوجود دارند که سمعک شما را مطابق با مد روزمی کنند.
در برخی از موارد سمعک های داخل گوشی بهتر از سمعک های پشت گوشی به نظر می آیند . اگر چه که همه چیز به سلیقه و نوع افت شنوایی شما بستگی دارد.
در خصوص سمعک های سفارشی، ممکن است قادر به انتخاب کوچکترین سمعک سفارشی ممکن نباشیدچرا که به طور کلی هر چه افت شنوایی شما بیشتر شود اندازه سمعک شما باید بزرگتر باشد.این نکته را به خاطر داشته باشید که هر نوع از افت شنوایی فردی است و با هر نوع از افت شنوایی به طور متفاوت برخورد می شود. بعنوان مثال اگر دچار “افت شنوایی با فرکانس بالا” هستید ممکن است بدلیل”اثر انسداد”، قادر به استفاده از سمعک سفارشی نباشید متخصص شما بدقت این مساله را برای شما توضیح خواهد داد.

به همراه متخصص شنوایی شناس خود بهترین سمعک را انتخاب خواهید کرد.سمعکی که هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ فنی برای شما بهترین باشد.

راه کارهای فردی:

از هر سه سمعک در جهان یک سمعک توسط متخصصین زیمنس  طراحی و تولید می شود. این نکته به چه کار  می آید؟ یعنی سمعک هیچ دو نفری یکسان نخواهد بود. این بدلیل آنست که انسانها نه تنها توانایی های متفاوت شنوایی دارند بلکه شیوه و سبک زندگی آنها بایکدیگر نیز متفاوت است، بنابراین علاوه بر راه کارهای پیشگام ، فناوری های نوین و طراحی منحصر به فرد را نیز در زمره کارهای خود قرار داده ایم تا راهکار شنوایی مناسب را با در نظر گرفتن شخصیت و علایق فردی ارایه دهیم.

 

برخی از کاربران سمعک به پنهان بودن سمعک تاکید دارند. این افراد مایل هستند تا راه کار شنوایی که به آنها پیشنهاد می شود سمعکی باشد تا آنجا که ممکن است پنهان. با در نظر گرفتن این نیاز سمعک هایی طراحی کرده ایم که به لحاظ اندازه بسیار کوچک هستند و بسیار شیک و متفاوت طراحی شده اند.مجموعه ای از راه حل های فردی ما در زیر به طور مختصر نشان داده می شود.

 

Siemens Pure:

با دنیای خود یکی شوید. طراحی شده برای پنهان ماندن. مجموعه ای از پیشرفته ترین فناوری های شنیداری در سمعکی تقریبا نامریی در اندازه ای بسیار کوچک.

Simense Motion:

راهکاری راحت و پنهان برا ی افرادی که از زندگی پر مشغله خود لذت می برند. در یک هم نشینی دوستانه و یا به هنگام لذت بردن از تماشای فیلم مورد علاقه خود . هر آنچه که بخواهید افت شنوایی نباید شما را از کاری باز دارد.

 

 

Siemens life:

سمعکی کوچک، هوشمند و پیشرفته مناسب ترین انتخاب برای دنیای شما. این سمعک صدایی صاف و بی نقص را به گوش های شما انتقال می دهد و عملکردی بی همتا را برای شما به ارمغان می آورد.

Siemens Aquaries:

اولین سمعک کاملا ضد آب از مجموعه سمعک های زیمنس. هر کجا که باشید سمعک Aquaries همراه شماست . به هنگام شنا، قایقرانی و یا دوچرخه سو